עבור לתוכן
הצ'אט חזר לעמוד הראשי, נכון לעכשיו ניתן לכתוב הודעות עד 33 תווים, בקרוב זה ייסודר ×

צבא מדריך למלש"ב

DanzZ

תגובות מומלצות

שלום לכל משתמשי הפורום.

אז חשבתי על רעיון שבו אני יסביר לכם מה הולך בצבא, לפני הגיוס, אחרי הגיוס, מעט על היחידות שיש בצבא.

אני אשתדל לענות לכם כמה שיותר מהר ובמדוייק על כל השאלות שלכם. כמו כן חוץ ממני יש פה עוד חיילים שאני מאמין שתהיה להם אולי דעה שונה משלי, אך אני בטוח שגם הם ישמחו לעזור לכם ולענות על השאלות.

אז לפני שנתחיל אני רק רוצה לציין שיש לי אישור מאלירן BlackPoker לאשכול הזה ולכל המיוחדויות שלו.

שנתחיל?

*כל מה שאני רושם פה זה מהיידע האישי שלי, במידה ולמישהו יש משהו להוסיף וזה נכון אני יערוך ויוסיף בשמחה!

צה"ל - צבא הגנה לישראל (אני חושב שכולם כאן יודעים את זה)

בגיל 16 לקראת 17 בערך כל ילד בישראל מקבל זימון לצו ראשון.

מה עושים בצו הראשון? יש לכם 4 תחנות לעבור: ראיון אישי, בדיקה רפואית, מבחן פסיכוטכני וראיון התחלתי (אני לא זוכר את השם במדוייק)

*חשוב לציין שתתחילו מהתחנה הראשונה באופן קבוע שאר התחנות זה משתנה בין אנשים

תחנה ראשונה: הראיון ההתחלתי, בראיון זה תשב איתכם מראיינת שתאמת את כל הפרטים שלכם מגיל ילדות עד לאותו יום. גיל שם הורים טלפון כתובות מגורים וכו'. בהמשך הראיון תתבקשו לקרוא כמה משפטים מאוד מסובכים (לא להיבהל אם אתם לא מבנים)

תחנה שניה: בדיקה רפואית, בעצם רופא צבאי יבדוק אתכם וייקבע לכם פרופיל. מה זה פרופיל? פרופיל זהו מספר המציין את רמת הכשירות הרפואית שלכם כשירות גבוהה - התאמה ליחידה קרבית וככל שרמת הפרופיל נמוכה יותר הסיכוי שלכם להתקבל ליחידה קרבית יילך ויימעט.

הפרופיל מתחלק לכמה רמות:

פרופיל 97 - זה בעצם 100% פרופיל זה מתאים ליחידות שדה (כלומר חיל רגלים - גולנ גבעתי צנחנים וכו')

פרופיל 82 - גם פרופיל זה מתאים ליחידות שדה, בד"כ מקבלים פרופיל כזה על משקפיים\פלטפוס ברגל. אין לכם מה לחשוש.

פרופיל 72 - פרופיל זה אינו מתאים ליחידות שדה, אך מתאים להרבה יחידות אחרות כמו שיריון, תותחנים" מודיעין שדה (או בשמו החדש "חיל איסוף קרבי") מג"ב (משמר הגבול) פרופיל זה מתאים לקרבי.

פרופיל 64 - פרופיל זה אינו מתאים לקרבי. אנשים שהפרופיל שלהם הוא 64 ומטה יכולים להיות תומכי לחימה שזה לרוב תפקיד משרדי בגדוד לוחם, כלומר כל האנשים שאחרים על ציוד הקשר, החמ"ל אני לוגיסטיקה ואפסנאות.

פרופיל 45 - פרופיל זה מתאים לרמה של ג'ובניקים, בד"כ יהיה להם פטורים מסויימים ישרתו קרוב לבית.

פרופיל 24 - פטור זמני משירות בצה"ל

פרופיל 21 - פטור קבוע משירות בצה"ל

וכן לכל הבנים - זאת לא שמועה באמת ימששו לכם את האשכים.

תצטרכו לתת דגימת שתן, חשוב לא לעשות שטויות לפני הצו ראשון.

*יש אנשים שמסתירים בעיות רפואיות על מנת לקבל תפקיד קרבי. אני אישי ממש לא ממליץ לעשות את זה כי ראיתי 3 חברים שלי בתותחנים שדפקו כל אחד משהו אחר וכמעט הרסו לעצמם את החיים.

סיפור שקרה לחבר שלי, בזמן מסע הוא נפל כי הברכיים שלו לא יכלו להחזיק אותו, במשך חודשיים וחצי הוא היה עם קביים והיה זקוק לניתוח. כל זה יכל להימנע אם היה מדווח על הבעיה ויכלו לעזור לו בתומכי ברכיים או ציוד רפואי אחר.

תחנה שלישית: המבחן הפסיכוטכני, זהו מבחן ארוך שהוא גורם שמשפיע מאוד על הקב"א שלכם. מה זה קב"א? קבוצת איכות. קב"א גבוהה נותנת: מיונים לטיס, וסיכוי להתקבל לקורס קצינים.

אני אישית לא ממליץ לזלזל במבחן הזה. הקב"א הכי גבוהה זה 56 והכני נמוכה זה 42 אם אני לא טועה.

תחנה רביעית: ראיון אישי, את הראיון האישי מבצעת חיילת שהתפקיד שלה זה "מאבחנת מדעי התנהגות". היא תשאל אתכם על מקרים מיוחדים שקרו לכם בעיקר בתקופת הלימודים של יא'-יב'.

היא תשאל אותכם גם שאלות אישיות, באיזה בתי ספר למדתם, אם סבלתם מחרם או הצקות מתמשכות, היא תבקש ממכם להגדיר את עצמכם. לדעת איזה סוג של בן אדם אתם, אחראי מבולגן, היא תשאל גם מי מסדר את החדר שלכם. זה די חפירה, אבל חשוב מאוד לבקש ממנה את מה שאתם רוצים.

מזל טוב! סיימתם את הצו הראשון. סביר להניח שתקבלו מועד של תאריך גיוס באותו יום של הצו הראשון.

מה בא אחר כך?

מנילה.

מה זה מנילה?

בצו הראשון כבר ייקבעו לכם את התפקיד שלכם, לוחם\תומך לחימה\ג'ובניק

במנילה אתם תקבלו מבחר של יחידות לבחירתכם, תצטרכו לסמן את ההעדפות שלכם מ1-5 1 הכי נמוך ו5 זה הכי גבוהה.

יש הרבה שטוענים שהמנילה זאת שטות בגלל שבהרבה מהמקרים לא הולכים לפי ההעדפה שלך, אבל תסמנו את ה שאתם רוצים, לכו תדעו אולי תקבלו את מה שרציתם.

מה עושים עם המנילה לאחר המילוי שלה זה יוסבר לכם על גבי טופס המנילה, אני אישית לא זוכר.

אז איזה יחידות לוחמות יש לנו?

יכול להיות שתקבלו זימון לגיבוש.

מה זה אומר? גיבוש זה מבחן כושר גופני ומבחן אישיות.

גיבוש מיועד בשביל סיירות

פה לחלקכם תעלה השאלה "מה זו סיירת?"

סיירת זוהי יחידה קרבית מובחרת אשר עושה פעולות מיוחדות וקריטיות ביותר למערכת הביטחון בישראל.

במידה ותקבלו זימון לסיירת יש 3 אפשרויות של סיירות.

הסיירת הראשונה היא סיירת מטכ"ל.

סיירת מטכל מתבססת על לוחמה בקרקע.

הסיירת השניה היא שייטת 13.

סיירת קרבית שפועלת בים. אני מאמין שלרובכם יצא לשמוע על המשט לעזה לפני שנה שלוחמי שייטת 13 הצליחו למנוע ולתפוס כמויות אדירות של תחמושת שהיו מיועדים לעזה.

הסיירת השלישית היא חובלים.

עליה אני לא יודע יותר מדי, אני רק יודע שזה מן הסתם קשור לחיל הים, להיות חובל של ספינה.

בד"כ אלה אנשים עם הרבה שכל ופחות כושר גופני.

ישנה עוד סיירת חשובה מאוד של חיל האוויר, קוראים לה שלדג.

אם שמעתם על ההפצצה של הכור הגרעיני בעיראק, לוחמי סיירת שלדג הם אלה שחדרו ראשונים לכור הגרעיני בעיראק וסימנו את המטרות בשביל חיל האוויר הישראלי.

לכל יחידה לוחמת יש גם סיירת משלה.

לצנחנים יש את סיירת מגלן.

לגבעתי יש את סיירת רימון.

לגולני יש את סיירת אגוז.

יש את סיירת דובדבן שהם שייכים לצנחנים, איך מגיעים לשם? מתגייסים לצנחנים ומי שמתאים (עושים מבחנים) עובר לדובדבן שמתמחה בצלפים.

לתותחנים יש גם סיירת בשם מורן.

לכל יחידה יש את הסיירת שלה, אני לא ארחיב מעבר לזה, אני מאמין שהבנתם את העיקרון.

איזה יחידות של חי"ר (חיל רגלים) יש לנו?

גבעתי - כומתה סגולה

גולני - כומתה חומה

צנחנים - כומתה אדומה

כפיר - כומתה מנומרת

נחל - כומתה ירוקה

הנדסה קרבית - כומתה אפורה התפקיד של הנדסה קרבית הוא יותר קריטי מאשר שאר יחידות החי"ר האחרות. כמו בכל שדה קרב ובעיקר באזור עויין, יש מכשולים שמהווים בעיה לכוחות צה"ל להתקדם לעבר מדינות ערב, אם זה הרים\מוקשים\בורות וכו'.

חיל ההנדסה הקרבית אחראי על פתרון המכשולים האלו ניקוי שדה קרב ממוקשים והקלה על כוחות החי"ר להתקדם לעבר האוייב.

מג"ב - כומתה ירוקה כהה. אלא כוחות ביטחון בתוך ישראל, הם לא ייצאו למלחמה בגבולות עם מדינות ערב. בד"כ הם יהיו באזורים של יהודה ושומרון, ירושלים וכו'.

איזה עוד יחידות קרביות יש לנו?

שיריון - כומתה שחורה. טנקים וכל מילה אחרת מיותרת.

תותחנים - כומתה טורקיז. זוהי יחידה קרבית עורפית, מה זא אומרת עורפית? הם לא נכנסים לשדה הקרב. הם משתתפים במלחמה אך מרחוק. טווח ירי הפגזים שלה הוא 26 קילומטר, וכיון שום חייל חי"רואפילו לא טנק לא ייכנס לשדה קרב בלי עזרה של תותחנים.

669 - זוהי יחידות חילוץ של חיל האוויר. כומתה אפורה של חיל האוויר

פלח"צ - פלוגת חילץ והצלה. כומתה כתומה, בעיקרון שולכים אותם לארצות אחרות כאשר יש רעידות אדמה וכו'.

עד כאן על היחידות הקרביות, אם יש למישהו שאלה אני אשמח לענות, באותה מידה אם יש למישהו משהו להעיר\להוסיף כמובן שגם לזה אני אתייחס

על המקצועות של התומכי לחימה והג'ובניקים אני לא אפרט, מי שירצה לקבל מידע על תפקידים כאלה ואחרים בשמחה אני אענה לו.

חברים, האשכול הזה בשבילכם, ורק בשבילכם! אם תרצו לדעת איזה חפצים חיוניים כדאי לכם לקחת לטירונות, חוויות אישיות, המלצות וכו', רק תבקשו.

מי ייתן ולכולנו יהיה שירות קל מהנה ומהיר!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 366
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

עם הכי הרבה תגובות

תיקון קטן יאח!

שאלתי ים אנשים וחיליים,אין יותר מפרופיל 97!

יש אנשים שלא עשו ברית,ואין להם 100...

97=אין בנאדם ללא פגם!

אני צודק או לא?

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
תיקון קטן יאח!

שאלתי ים אנשים וחיליים,אין יותר מפרופיל 97!

יש אנשים שלא עשו ברית,ואין להם 100...

97=אין בנאדם ללא פגם!

אני צודק או לא?

אתה צודק ב100% לא אמרתי שיש כזה דבר פרופיל 100, הסברתי למה אין פרופיל 100.

גם אם יש מישהו שלא עבר ברית מילה, הפרופיל שלו עדיין יהיה 97 מכיוון שבמערכת של צהל אין אפשרות של פרופיל 100.

למשתמש Cola

אני שמח שעזרתי לך

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :) מצאתי את זה מאוד שימושי... אני עוד שנה מתגייס

וכמה דברים אחי

היא תשאל אותכם גם שאלות אישיות, באיזה בתי ספר למדתם, אם סבלתם מחרם או הצקות מתמשכות, היא תבקש ממכם להגדיר את עצמכם. לדעת איזה סוג של בן אדם אתם, אחראי מבולגן, היא תשאל גם מי מסדר את החדר שלכם. זה די חפירה, אבל חשוב מאוד לבקש ממנה את מה שאתם רוצים.

תוסיף שהדבר הכי חשוב זה להיות רצניים ולא להסתלבט על המראיינת כי היא יודעת מתי מסתלבטים עליה וזה יכול לפגוע בקב"א/דפ"ר...

הסיירת השניה היא שייטת 13.

סיירת קרבית שפועלת בים. אני מאמין שלרובכם יצא לשמוע על המשט לעזה לפני שנה שלוחמי שייטת 13 הצליחו למנוע ולתפוס כמויות אדירות של תחמושת שהיו מיועדים לעזה.

תיקנתי לך שלא יתבלבלו פה אנשים כי זאת טעות די נפוצה ומשנה...

ושכחת את 669 שזאת יחידת החילוץ וההצלה של חיל האוויר.

הסיירת השלישית היא חובלים.

עליה אני לא יודע יותר מדי, אני רק יודע שזה מן הסתם קשור לחיל הים, להיות חובל של ספינה.

בד"כ אלה אנשים עם הרבה שכל ופחות כושר גופני.

חובלים זאת לא סיירת רגילה אחי זה קורס בערך ברמה ובשלבים של קורס טיס...

ותוסיף שיש גם עוד הרבה זימונים לכל מיני יחידות לא רק קרביות חוץ ממה שהזכרת שאני מנחש שזה יום סיירות...

נערך על-ידי Dance
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואי איזה השקעה באמת כל הכבוד עוד מעט באמת ישלחו אלינו צו ראשון ובאמת זה עזר :)

יש משהו שאנחנו צריכים להתכונן אליו מראש?

יש לך המלצות עם מה להגיע לראיון ואיך?

נערך על-ידי Belief
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חחח דאנזז המבוגר בטח עכשיו יושב מול המחשב ואומר לעצמו "טחח צעירים" :D

השנה צו ראשון תודה לאל.

חיכיתי לזה יותר מידי זמן :)

האמת שאת הרוב ידעתי אחרי חפירות מעמיקות עם המשפחה

אבל זה נחמד, זה מעלה את המודעות וזה מצויין !(:

תודה רבה DanzZ

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
תודה רבה :) מצאתי את זה מאוד שימושי... אני עוד שנה מתגייס

וכמה דברים אחי

תוסיף שהדבר הכי חשוב זה להיות רצניים ולא להסתלבט על המראיינת כי היא יודעת מתי מסתלבטים עליה וזה יכול לפגוע בקב"א/דפ"ר...

תיקנתי לך שלא יתבלבלו פה אנשים כי זאת טעות די נפוצה ומשנה...

ושכחת את 669 שזאת יחידת החילוץ וההצלה של חיל האוויר.

חובלים זאת לא סיירת רגילה אחי זה קורס בערך ברמה ובשלבים של קורס טיס...

ותוסיף שיש גם עוד הרבה זימונים לכל מיני יחידות לא רק קרביות חוץ ממה שהזכרת שאני מנחש שזה יום סיירות...

תיקנתי לשייטת תודה רבה, הוספתי את יחידות 669 ופלח"צ ששכחתי מהם.

לגבי החובלים, זאת סיירת לכל דבר, מה העיסוק שלה זה משהו אחר. טייסים לא נחשבים בתור סיירת למיטב ידיעתי.

וואי איזה השקעה באמת כל הכבוד עוד מעט באמת ישלחו אלינו צו ראשון ובאמת זה עזר :)

יש משהו שאנחנו צריכים להתכונן אליו מראש?

יש לך המלצות עם מה להגיע לראיון ואיך?

בצו ראשון אתה תקבל איזשהו כרטיס שאיתו אתה נקלט במחשבים שליד פתח של כל תחנה. איתו תוכל גם לקבל פחית שתיה וסנדוויץ' 1 חינם. תבוא עם כסף במידה ותהיה רעב.

משהו להעביר את הזמן כי התורים בד"כ ארוכים ומייאשים!

הכי חשוב לדעתי זה בראיון האישי כי זה ראיון עם בן אדם שמקשיב לך ורוצה לעזור לך, תאמין לי אין להם שום אינטרס לא לעזור לך. הכי חשוב זה לדעת איך לדבר עם המראיינת, לגרום לה לרצות לעזור לך. זה הדבר שאני הכי חושב עליו כרגע

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פשש איזה השקעה

שחכת את כפיר בסיירות

יש להם את עוקץ(אימון כלבי תקיפה) ולוט''ר(לוחמה בטרור)

יש גם תפלס''רים שזה נחשב סיירות

הפרופיל זה לא מה שחשוב הקב''א זה מה שקוב''א(קובע)

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
פשש איזה השקעה

שחכת את כפיר בסיירות

יש להם את עוקץ(אימון כלבי תקיפה) ולוט''ר(לוחמה בטרור)

יש גם תפלס''רים שזה נחשב סיירות

הפרופיל זה לא מה שחשוב הקב''א זה מה שקוב''א(קובע)

עוקץ ולוטר אלה יחידות של צנחנים נשמה,

פלסרים וגדסרים זה מתוך היחידות

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.

הכרזות מערכת

• צור חדש...