עבור לתוכן
הצ'אט חזר לעמוד הראשי, נכון לעכשיו ניתן לכתוב הודעות עד 33 תווים, בקרוב זה ייסודר ×

צבא השירות הצבאי שלי

Economist

תגובות מומלצות

069.jpg

השירות הצבאי שלי 

כל אחד מוזמן לשתף איפה הוא שירת או משרת \ ואיך עבר עליו השירות בצבא (או קיבל פטור)
השיתוף הזה גם נחמד שיכול לעזור להיכרות שלנו יותר וגם נותן אינדיקציה לאנשים שיש להם שאלה בנושא ספציפי שקשור לאותה חטיבה \יחידה וכו'.. .

חוקים 

1. לכל משתמש מותר להגיב רק פעם אחת 

2. אין לקיים דו שיח באשכול זה 

3. חוק ההקפצות לא חל באשכול הזה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • אחרי 2 שבועות...
  • תגובות 20
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

עם הכי הרבה תגובות

פוסטים פופלארים

אני קיבלתי פטור רפואי אבל לא הסכמתי לוותר על שירות. ניסיתי לבדוק את האופציה של ההתנדבות בצה"ל, שזה לשרת עם מדים והכל רק בהתנדבות. ובגלל בעיות רפואיות הטירונות היא עיונית (הכוונה בכתב, ולא פעולות פיזיו

אני בינתיים חצי שנה בצהל, התגייסתי לאחר דח"ש (דחיית שירות) ב15/11/16 בדיוק אתמול סיימתי את הטירונות שלי שכללה טירונות רובאי 03 וגם קורס מיירטים 07 של כיפת ברזל (5 חודשים של טירונות בסך הכל) וקיבלתי

האשכול דורך לי על הפצעים, לא עשיתי שירות בגלל בעיות רפואיות, ובגלל זה היו הרבה מקומות עבודה טובים שפספסתי 

• משתמש היכל התהילה

אני בינתיים חצי שנה בצהל, התגייסתי לאחר דח"ש (דחיית שירות) ב15/11/16
בדיוק אתמול סיימתי את הטירונות שלי שכללה טירונות רובאי 03 וגם קורס מיירטים 07 של כיפת ברזל (5 חודשים של טירונות בסך הכל) וקיבלתי את הסיכת לוחם שלי.

מה יהיה הלאה אני לא יודע :P

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • אחרי 4 שבועות...
  • משתמש היכל התהילה

אז ככה תגיסתי באוגסט 16 לחטיבת כפיר במטרה להגיע לעוקץ  בסופו של דבר לא תקבלתי תחלתי את טרום תירונות כשבועים שבמהלכו עושים עבודות רסר ואחרי זה יש מסדר דמעות שאומר לאיזה גדוד אתה מגיע ומשם הגעיתי לגדוד חרוב עשיתי טירונות של4 חודשים שבסופה הוסמכתי ל05 ומשם קבלתי את פקלים שלי שזה מאג+מקלר אחרי זה היא לי אימון מתקדם של3חודש וחצי שבסופו הוסמכתי לרובאי07 ומשם עליתי לקו תפסתי קו בשילו כשבועים ומשם עשינו אמון הפיכה לסירת ממחלקה לצוות מפלוגה לפלגה ומגדוד ליחדה אימון היא חודשים וחצי ועכשיו שסימתי את אימון התחלתי לתפוס קו בבית אל  ומקווה לצאת בהמשך לקרוס מקים וליהות מפקד

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האשכול דורך לי על הפצעים, לא עשיתי שירות בגלל בעיות רפואיות, ובגלל זה היו הרבה מקומות עבודה טובים שפספסתי :|

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני קיבלתי פטור רפואי אבל לא הסכמתי לוותר על שירות.
ניסיתי לבדוק את האופציה של ההתנדבות בצה"ל, שזה לשרת עם מדים והכל רק בהתנדבות.
ובגלל בעיות רפואיות הטירונות היא עיונית (הכוונה בכתב, ולא פעולות פיזיות)
לאחר שראיתי שזה גוזל ממני זמן יקר שבו אני בעצם לא עושה כלום ומחכה לשירות (ביורוקרטיה וכאלה)

פניתי למסגרת של שירות לאומי שקיבלו אותי בברכה, בחרתי לשרת שנתיים ולא שנה אחת (שירות לאומי ניתן לעשות רק שנה אחת לבנות)
אנשים חושבים ששירות לאומי זה קל, אבל יש בזה המון קשיים מסויימים ואני שמחה שהצלחתי להתמודד עם זה ואני מאוד גאה בשירות שלי :)

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • אחרי 1 חודש...
  • 1 year later...

אני חייל משוחרר, שירתתי ביחידת 8200 , חיל מודיעין (מי שלא מכיר תעשו גוגל)

אני מאוד שמח שהתקבלתי בכלל ליחידה הזאת.. מי שלא עשה את הדרך הזאת לא יבין לעולם עד כמה זה היה קשה..

מבחנים ללא הפסקה, סווג בטחוני ועוד..

הטירונות שלי ככל הנראה הייתה שונה מטירונות רגילה.. כל הזמן מדברים איתנו על איום כפול וכו' ועל זה שאנחנו מטרה כפולה ועוד כל מיני..
כבר מהטירונות הרגשתי שזו תהיה חוויה שלא אשכח כל החיים ואכן צדקתי! לא מתחרט אפילו על רגע במהלך השירות שלי.

לאחר הטירונות עשיתי כמובן קורסים והכל עבר מצוין! זה הרגיש קצת כמו טירוות רק עם משמעת מעצבנת שאם לומר את האמת ממש הכעיס אותי אבל זה היה בשבילי אתגר אז לא אכפת לי..

הסדיר שלי היה בעצם החוויה הכי פסיכית שהייתה לי בחיים!! עברתי כל כך המון שזה הרגיש כאילו זה חלון זמן של חיים בפני עצמם.
זה הרגיש כאילו עברתי 20 שנה נוספות מהחיים שלי בתוך 3 שנים בלבד.

המון ריגושים, המון משימות, המון אנשים חדשים מכל מיני סוגים.. בזכות הצבא הצלחתי גם לקבל עוד סוגי אנשים שלפני זה לא הייתי מסוג לקבל כי אף פעם לא הצלחתי להגיע לשיחה איתם.

הצבא גרם לי להתבגר כל כך! על אף שאני ממילא בנאדם מאוד בוגר בגלל החיים שעברתי לפני..

בצבא שירתתי כחייל בודד (בערך מהתקופה של חצי שנה אחרי תחילת השירות) זה לא היה מרצון מכיוון שלא סמכתי על המערכת אבל המפקד שהיה לי באותו זמן הכריח אותי לקחת את הסיוע הזה של חייל בודד (לא אכנס לפרטים, זה סיפור בפני עצמו)

הצבא זה המקום שהכי פרגנו לי בו בעצם בכל החיים והעריכו אותי כל כך.. גם את מי שאני וגם את היכולות שלי. פתאום הבנתי עד כמה מה שצברתי במהלך החיים חשוב כל כך וכמה זה כוח בלתי נתפס!
דוגמה קצת שטחית (בעייני) אבל נחמדה.. פתאום קלטתי כמה שבנות נמשכות אלי ורוצות בחברתי בזכות הידע שלי ובזכות האופי שלי ולא הייתי צריך לנסות להרשים אף אחת.. לצערי גם היו לא מעט מריבות עלי ועד היום חלק לא מדברות בגלל זה.. (לא רק בצבא זה ככה ותאמינו או לא אני לא אחד של לשון חלקלקה.. אני תכלס)

בצבא זה היה בעצם הפעם הראשונה שלא שפטו אותי כי נולדתי למשפחה איקס או כי בחרתי בדרך איקס וכו' וזה היופי בצבא! בצבא זה לא ממש מעניין מישהו מי אתה בחוץ אלא מה אתה נותן ואיך אתה מתנהג בתחומי הצבא במובן החברתי והמקצועי (בכוונה לא רשמתי "בפאן" כי אני שונא את המילה הזאת בגלל צה"ל חחח)

כמעט ולא נתקלתי באנשים זבל בצבא אבל לצערי יש גם כאלה פה ושם.. מסכנה: אם רע לכם? תבקשו לעבור ואל תנסו לצאת מצה"ל כי זה סתם חבל.. אתם אלא שמפסידים!

למרות שרציתי להישאר עוד קצת בצה"ל זה לא התאפשר לי מכיוון שביחידה כמו 8200 המון אנשים רוצים להתברג ולצערי לא התאפשר דבר כזה.

מאחל לכל המשרתים / מתגייסים בהצלחה !!

לכל המשוחררים לכו תעבדו / תלמדו! עזבו אותכם מטיול אחרי צבא. זה אפשר לעשות גם אחרי שנה שנתיים או אחרי לימודים.. העתיד שלכם חשוב יותר.

זהו אין לי מה לומר יותר.. רק לאחל לכולם בהצלחה!!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • אחרי 4 שבועות...
  • אחרי 2 שבועות...

התגייסתי בספטמבר 15 לחיל חימוש ושובצתי כטכנאי מערכות צריח במרכבה סימן 4, 

הגעתי לסדיר בפועל עסקתי בסימן 3 ו 2, מדי פעם ב 4 

רוב השירות שלי הייתי נוסע עם המפקד שלי ומטייל בארץ מקו לקו 

במאי 18 נכנסתי לקבע במשך 4 חודשים 

ב5 לספטמבר האחרון השתחררתי לאזרחות אחרי 3 שנות שירות

נהנתי מאוד, היה חוויתי והכרתי אנשים שהפכו לחברים לחיים 

צהל פיתח את הכישורים הטכניים, המקצועיים והחברתיים שלי ושירות הקבע פיתח את יכולת הניהול והפיקוד שלי

סך הכל יצאתי עייף אך מרוצה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.

הכרזות מערכת

• צור חדש...