-YaKuZa-/גלעד

שדרוג המחשב

Recommended Posts

אהלן,

רציתי לדעת, 

המעבד שיש לי  - i7 3820 3.6GHZ

מערכת ההפעלה שלי היא Win 7 Permium

יש לי לוח אם - Gigabite - X79 UD5

ראיתי שהוא מותאם לזיכרון של DDR3 במירבי, מהסוגים של 2133, 1866, 1800 ,1600.

יש לי כרגע  DDR3 1600  6GB.  

שאלה שניה, 

ראיתי שיש מספר מצומצם מאוד של כרטיסי מסך טובים שמותאמים ללוח אם הזה.

הכרטיס הזה באמת מותאם אליו ? - Sapphire Nitro AMD Radeon RX 460 4G D5 4GB GDDR5

במידה והכרטיס הנ"ל לא מתאים, אשמח אם יתנו פה כמה הצעות לכרטיסי מסך (לא מעל 950 ש"ח) וזיכרון ראם של 12-16 GB שיתאימו בצורה טובה ללוח אם.

תודה מראש

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אז ככה, לשאלה הראשונה שלך (שלא ממש רשומה נכון)

לפי דעתי עדיף 16GB כי זה יהיה הרבה יותר מ6 אולי קצת יותר לאט (לא נראה לי ששמים לב לזה) אבל זה עדיין הרבה יותר ומפצה על זה מעל ומעבר.

לשאלה השניה, אני כמעט בטוח שהכרטיס יתאים, אבל שוב תמיד תמיד כשאתה בחנות, תמיד לוודאות עם המוכר שהדברים שאתה קונה באמת יוכלו לעבוד ולהיכנס למחשב שלך ולא לעשות בעיות

אם לא תוודא עם המוכר אז אתה יכול באמת לעשות טעויות. המוכר כמעט תמיד בדרך כלל יודע, לדעתי עם המוכר יגיד לך שיתאים ובסוף לא יתאים אתה גם יכול להחזיר את זה, גם על זה אני לא סגור כי לא קרה לי דבר כזה, אבל נשמע הגיוני לא?.

חוץ מזה מחשב חייתי ^-^

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "לא מתאים" מבחינת הכרטיס מסך בלוח שלך,

כרטיס מסך יושב על סוקט שנמצא כמעט בכל הלוחות, יש פשוט לוחות ישנים יותר שמנצלים פחות רוחב פס אבל אין דבר כזה "לא מתאים"

בכל מקרה, אתה יכול לבחור איזה כרטיס מסך שאתה רוצה למחשב, אבל מה הכרטיס שיש לך כרגע? ולמה אתה רוצה לשדרג בכלל כרטיס מסך? 

המחשב שלך מבחינת המפרט יותר מותאם לעריכות סרטים וכו', מעבד נורא יקר, ציפיתי שיהיה גם כרטיס מסך יקר (?)

בקשר לראם, יש לך 8 הרחבות לראם, גם אם יש לך עכשיו 6 סטיקים של גיגה כל אחד אתה יכול להוסיף עוד 2, בקשר למהירות, מהירות של ראם לא משפיעה כמעט בכלום, זה נורא זניח ואפשר לעשות את זה בקלות דרך הביוס

בתקציב של 950 שקל לחלקים חדשים אתה לא יכול לבחור דברים יותר מידי מטורפים (מבחינת גם כרטיס מסך וגם ראם)

מה השימושים שלך מהמחשב? שנוכל להתאים את החלקים בהתאם

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האמת שקניתי את כרטיס מסך הזה - AMD Radeon RX560 Pulse 4GB Sapphire GDDR5

וכן - המחשב שלי היה שייך לאחד המפתחים של בבילון :P 

בקשר לשאלה שלך - הכרטיס מסך הנוכחי שלי היה - AMD Radeon 6450 HD 512MB  :S

כן יש לי 8 הרחבות ראם, אבל הלוח אם שלי לא מסוגל לקרוא מעבר ל64 (במידה ויש סלוטים בודדים של מעל 8GB כ"א, הבנתי שהמחשב שלי לא יכול לקרוא מעבר ל64).
כרגע אני משתמש ב6GB ראם של 2 כפול שלושה סלוטים.. מתלבט אם לקנות שני סלוטים 8, האמת שתיכננתי לקנות שני סלוטים של 6GB כל אחד, אבל לא מצאתי בשום מקום 2X6GB של DDR3

נערך על-ידי -YaKuZa-/גלעד

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם היה לי לוח כזה הייתי קונה קיט של QUAD CHANNEL 

4 סטיקים של 4 או 2 של 8 בדואל צ'אנל

אבל בגלל שהתקציב שלך כ"כ נמוך לא הייתי ממליץ להשקיע המון על הראם אלא סתם להוסיף דים של 4 גיגה או 8 ואת השאר להשקיע בכרטיס מסך

ושוב אני שואל כי לא ענית, מה השימושים שתרצה להוציא מהמחשב?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 10 שעות Vortex אמר:

אם היה לי לוח כזה הייתי קונה קיט של QUAD CHANNEL 

4 סטיקים של 4 או 2 של 8 בדואל צ'אנל

אבל בגלל שהתקציב שלך כ"כ נמוך לא הייתי ממליץ להשקיע המון על הראם אלא סתם להוסיף דים של 4 גיגה או 8 ואת השאר להשקיע בכרטיס מסך

ושוב אני שואל כי לא ענית, מה השימושים שתרצה להוציא מהמחשב?

משחקים בעיקרון.

אבל כנראה שהייתי לא ברור, ה950 ש"ח היה לכרטיס מסך בלבד, לראם.. סיפור אחר :P

בנוסף, אני צריך את העזרה שלך - קניתי את הכרטיס הזה - AMD Radeon RX560 Pulse 4GB Sapphire GDDR5
אך לצערי אני לא מצליח להפעיל את המחשב שהוא מחובר..
היה כתוב בדף הוראות לחבר את הכרטיס עם כבל מתח ישירות לספק כוח, אבל אין לכרטיס יציאת מתח.. אז הלכתי לאיבוד :/
אני מקבל מסך שחור, העכבר והמקלדת לא מתפקדים, בצורה של לא מחוברים כלל, ורק המחשב דולק כביכול בצורה תקינה אך ללא תצוגה או כל USB אחר שמחובר ללוח אם.

אם יש לך עצות / פתרונות - אשמח.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 23 דקות -YaKuZa-/גלעד אמר:

משחקים בעיקרון.

אבל כנראה שהייתי לא ברור, ה950 ש"ח היה לכרטיס מסך בלבד, לראם.. סיפור אחר :P

בנוסף, אני צריך את העזרה שלך - קניתי את הכרטיס הזה - AMD Radeon RX560 Pulse 4GB Sapphire GDDR5
אך לצערי אני לא מצליח להפעיל את המחשב שהוא מחובר..
היה כתוב בדף הוראות לחבר את הכרטיס עם כבל מתח ישירות לספק כוח, אבל אין לכרטיס יציאת מתח.. אז הלכתי לאיבוד :/
אני מקבל מסך שחור, העכבר והמקלדת לא מתפקדים, בצורה של לא מחוברים כלל, ורק המחשב דולק כביכול בצורה תקינה אך ללא תצוגה או כל USB אחר שמחובר ללוח אם.

אם יש לך עצות / פתרונות - אשמח.

לפי זה ששום USB לא עובד אז יכול להיות שזה הספק כוח שלא מתאים להריץ את הכל, בכל זאת יש לך מעבד חזק וכרטיס יותר חזק.

אם הבעיה היא לא הספק כוח שהוא לא מספיק או משהו כזה, אז היא בסוקט

תוודא שהכרטיס מסך נכנס לסוקט כרגיל ואמור להיות קליק להראות שהוא נכנס טוב ובמקום ולא רופף.

אני לא כזה מתעסק בצריכות חשמל של חלקים אבל אני חושב שזה כנראה הספק לפי זה שUSB לא עובד בכלל.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

Sapphire_20174182058.thumb.jpg.1d38f3c44aa0f05cc7f07185114d666d.jpg

בעיקרון אם הסיבה שאתה רוצה לקנות כרטיס מסך חדש היא הסיבה שציינת לעיל הייתי קודם מחפש את היציאת כוח (סימנתי באדום)

ובכללי, איזה ספק כוח יש לך? מה ההספק שלו?

אם אתה לא יודע את ההספק צלם לי בבקשה את המדבקה של הספק כוח שאוכל לראות אם הוא בכלל יכול להחזיק את הכרטיס הנ"ל

האם המחשב עושה POST מתי שאתה מדליק את המחשב עם הכרטיס מחובר? (צפצוף אחד) ואם לא, האם יש לך גישה לביוס? או שאתה לא רואה כלום אף פעם

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא רואה כלום אף פעם..

ובדיוק באתי לעלות תמונה של הכרטיס.. אין לי את היציאת כוח הזו.

לפי התמונה אמורה להיות אחת אבל אצלי בכרטיס אין

IMG-20170812-WA0006.jpg

IMG-20170812-WA0007.jpg

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בדקתי ומצאתי שיש גירסאות של הכרטיסי מסך האלו ללא החיבור מתח.. כלומר הכרטיס לוקח מתח ישירות מהלוח אם שאליו מחובר הספק.

אגב - הספק שלי זה 500W

בכל אופן.. לא הצלחתי להפעיל את המחשב כאשר הכרטיס החדש מחובר.

אשמח לעוד עזרה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.