עבור לתוכן

כתבה לראשונה: 4 נדבקים במוטציה הדרום-אפריקנית התגלו בישראל


Ang

תגובות מומלצות

לראשונה: 4 נדבקים במוטציה הדרום-אפריקנית התגלו בישראל

מוטציה שנייה של הקורונה הגיעה לארץ: במשרד הבריאות אמרו כי המקרים החדשים זוהו מתוך 15 דגימות שנשלחו למעבדה המרכזית לנגיפים. הזן הדרום-אפריקני, כמו הבריטי, נחשב למידבק יותר - אך לא גורם למחלה קשה יותר. אתמול פרסמה פייזר מחקר שמראה כי החיסון שלה יעיל מול שתי המוטציות

עוד מוטציה הגיעה לישראל: משרד הבריאות דיווח בצהריים (שבת) כי לראשונה אובחנו בארץ ארבעה נדבקים בזן המוטנטי של הקורונה שמקורו מדרום אפריקה.
ארבעת הנדבקים זוהו מתוך 15 דגימות שנשלחו לבדיקת ריצוף מהיר במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות. לפי המשרד המקרים מייצגים שתי שרשראות הדבקה - אחת של אדם שחזר מדרום אפריקה ואחת של משפחה שנדבקה מאדם שחזר משם.
בדיקות קורונה קופת חולים מכבי ירושלים
איתור הנדבקים בוצע במסגרת מבצע יזום שמוביל כעת משרד הבריאות, לצד פיקוד העורף, במטרה לגלות מוקדם ככל האפשר מקרי הדבקה במוטציה וכך למנוע את ההתפשטות שלה בקהילה. כמו המוטציה בריטית, גם הזן הדרום-אפריקני נחשב למידבק יותר מהזן הרגיל של הקורונה, אך לא לכזה שגורם למחלה קשה יותר.
לאחר גילוי הזן הזה, שההערכות הן כי הוא גורם התחלואה המרכזי כעת בדרום אפריקה, עלה חשש שהוא עלול להיות בעל עמידות מסוימת לחיסונים שפותחו נגד הנגיף, אך ההערכות כעת הן שהחיסון יעיל נגדו. אתמול פרסמה חברת פייזר מחקר שמראה כי החיסון שלה יעיל מול שתי המוטציות, הן הבריטית והן הדרום-אפריקנית.
בעקבות החשש מהמוטציה הזו, ישראל החליטה השבוע להעביר לבידוד במלוניות חוזרים מארבע מדינות אפריקניות - דרום אפריקה, בוצואנה, זמביה ולסוטו. האפשרות שהמוטציות יגבירו את היקף התחלואה הייתה גם אחת הסיבות שראש הממשלה בנימין נתניהו ציין כשהחליט לתמוך בסגר המהודק, שנכנס אתמול לתוקף.
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 1
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

האשכול הזה די ישן, אולי תפתח אשכול חדש במקום להקפיץ את זה?

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...