עבור לתוכן

פרסום ח"כ מנסור עבאס ביקר בבית כנסת שהוצת בלוד: "זה מנוגד לאסלאם. אלימות - קו אדום"


Chief

תגובות מומלצות

בעקבות הפרעות של תושבים ערבים הגיע יו"ר רע"מ לבית הכנסת "בית ישראל" וגינה את ההתפרעויות. עם זאת ציין כי מדובר ב"שגיאה של קומץ קטן". ראש העיר רביבו: "מנהיגים ערבים אמיצים זה דבר נדיר"

יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס סייר היום (א') בלוד וביקר בבית הכנסת "בית ישראל" – אחד משמונה שהוצתו במהלך ההתפרעויות האלימות של התושבים הערבים בעיר לאורך הימים האחרונים על רקע מבצע "שומר החומות" בעזה. התלווה אליו ראש העיר יאיר רביבו ולאחר מכן הם קראו לכל הצדדים לשמור על הסדר.

מנסור עבאס ויאיר רביבו

 

על הצתת בתי הכנסת אמר ח"כ עבאס: "זאת הייתה שגיאה של קומץ קטן. אסור לפגוע במקומות קדושים ומי שעושה זאת פועל בניגוד לאסלאם. אין מקום לקבל את זה, כפי שאנו כואבים פגיעה במסגדים שלנו. הקו האדום זו אלימות מכל סוג. חייבים להסתכל קדימה: להתחיל בשיקום המקומות הקדושים ולשקם את מערכת היחסים".

 

ראש העיר רביבו הודה לעבאס על התמיכה והקריאה לעצור את האלימות ואת השיח המסית, ולפעול להחזיר את הדו-קיום בין יהודים לערבים בעיר. "ח"כ מנסור עבאס גינה את המעשה הנפשע, בדיוק כפי שאני גיניתי את הפגיעה בבית העלמין המוסלמי", אמר בהתייחסו לשריפת בתי הכנסת. "מקומות קדושים חייבים להישאר מחוץ לכל ויכוח".

רביבו התייחס במרומז לאינטרסים הפוליטיים שבמסגרתם עשוי יו"ר רע"מ לשתף פעולה עם הליכוד ואמר: "לכל הציניים שאולי יתקפו את עבאס, אז שיידעו שזה מובן מאליו. מנהיגים ערבים אמיצים זה דבר נדיר וחייבים לעודד עוד קולות שמגנים את האלימות ובוחרים בחיים משותפים בלי למצוא כל התבטאות מהעבר שלו".

מקור

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 0
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

האשכול הזה די ישן, אולי תפתח אשכול חדש במקום להקפיץ את זה?

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...