עבור לתוכן

פרסום באפי ציידת הערפדים (סדרה)


Avi

תגובות מומלצות

Buffy logo 0001.jpg

באפי ציידת הערפדים (במקור, באנגלית: Buffy, the Vampire Slayer: מילולית: באפי, קוטלת הערפדים) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית פופולרית שזכתה להצלחה רבה ברחבי העולם, כולל בישראל. הסדרה מבוססת באופן כללי על סרט הנושא את אותו השם. הסדרה שודרה משנת 1997 עד שנת 2003, ברשת The WB (עד שנת 2001) ולאחר מכן ב-UPN (עד שנת 2003). לבאפי סדרת בת בשם "אנג'ל" ששודרה ברשת The WB בין השנים 1999 ו-2004. הסדרה נוצרה על ידי ג'וס וידון, שכתב גם את התסריט לסרט המקורי. בשנת 2007 החלה להתפרסם סדרת חוברות קומיקס בשם "באפי – העונה השמינית", שממשיכה את קו העלילה של הסדרה.

הסדרה עוקבת אחרי חייה היומיומיים של באפי סאמרס, נערה בת שש-עשרה שנבחרה בידי הגורל להילחם בערפדים, שדים ושאר כוחות אפלים, בעזרת יכולות גופניות על-טבעיות משלה. לעיתים קרובות עוזרים לה הצופה (Watcher) שלה – רופרט ג'יילס, וחבריה הקרובים – וילו רוזנברג וזאנדר האריס. בהמשך הסדרה נוספו עוד דמויות משנה כמו אוז (סת' גרין), אניה (אמה קולפילד) וטארה (אמבר בנסון). תוחלת החיים הקצרה של הקוטלות הקודמות, והאחריות שמוטלת על נושאת התפקיד, מעיבות על שלוותה הנפשית.

עלילה:

באפי סאמרס עוברת עם אמה לעיר סאנידייל, שם היא ממשיכה לפעול כקוטלת הערפדים. באפי גילתה על גורלה עוד כשהתגוררה בלוס אנג'לס. בסאנידייל היא פוגשת את הצופה החדש שלה (הקודם נהרג בתפקיד), רופרט ג'יילס, שממשיך לאמן אותה ולהכין אותה למה שמצפה לה.

במהלך שבע העונות של הסדרה באפי הורגת ערפדים ושדים, עוצרת אפוקליפסות, מספיקה ללמוד קצת ולעבוד עוד פחות, ואף למות פעמיים ולקום לתחייה. באפי, אף על פי שהיא קוטלת, מוצאת את מקומה עם אנג'ל, ערפד שקולל בנשמה על ידי צוענים. במשך 3 העונות הראשונות הם מנהלים מערכת יחסים המוגבלת על ידי הקללה (אם אנג'ל חווה אושר מושלם, לדוגמה על ידי יחסי מין עם הבחורה שהוא אוהב, נשמתו תלקח ממנו הוא יחזור להיות ערפד אכזרי). מערכת היחסים של באפי ואנג'ל עוברת כמה שיאים, כמו הרגע בו באפי הורגת את אנג'ל כדי להציל את העולם, והרגע בו אנג'ל מחליט לסיים את מערכת היחסים כדי לתת לבאפי את ההזדמנות לחיים "נורמליים" ועוזב את סאנידייל. הוא מגיע ללוס אנג'לס ושם מתרחשת עלילת סדרת הבת אנג'ל.

תקציר עונה 1:
 

באפי סאמרס, בת יחידה להאנק וג'וייס סאמרס, עברה עם אמה לעיר סאנידייל אחרי שהיא הורחקה מבית הספר הקודם בלוס אנג'לס בעקבות העלאת אולם הספורט הבית ספרי (המלא בערפדים) באש. באפי מקווה שהיא סיימה את תפקידה כקוטלת ולחזור להיות ילדה רגילה. היא מגלה שספרן בית הספר, רופרט ג'יילס, מתפקד גם כצופה (המדריך והאחראי של הקוטלת). הוא אומר לה שהגעתה לסאנידייל באה בתזמון טוב ולא במקרה כי העיר נמצאת על פי השאול, דבר המושך לשם שדים וערפדים רבים. העונה מתחילה עם ניסיונו של המאסטר לצאת אל העולם מכלאו המיסטי ב"קציר" אך בואה של באפי מונע זאת תוך שהיא מצילה את מי שיהיו לאורך הסדרה חבריה הטובים וילו וזאנדר.

במהלך העונה זאנדר מתאהב במורה מחליפה שמתגלה כגמל שלמה ענק; באפי מנסה להיות מעודדת אך אמה של אחת המתמודדות, איימי, פוגעת במתמודדות; וילו מתאהבת בחבר מהצ'אט שמתגלה כשד עתיק שהגיע אל האינטרנט. כל הבעיות האלו נפתרות על ידי באפי וחבריה. לאורך העונה אנו פוגשים את אנג'ל, אדם מסתורי שעוזר לבאפי. הוא מתגלה כערפד בעל נשמה, דבר שנותן לו מצפון והופך אותו בעצם ל"ערפד טוב". במהלך העונה באפי ואנג'ל מתאהבים. העונה נגמרת במלחמתה של באפי נגד המאסטר שיוצא מכלאו המיסטי בעקבות נשיכתו את באפי. למזלה של באפי, אנג'ל וזאנדר באים לעזרתה ומצילים אותה מטביעה. באפי הורגת את המאסטר והולכת למסיבה שמתקיימת בברונז, המועדון המקומי. מאבקו של המאסטר לעלות לשטח מובא גם בניסיונות שונים בספרים.

טריילר:

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 0
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

פוסטים פופלארים

באפי ציידת הערפדים (במקור, באנגלית: Buffy, the Vampire Slayer: מילולית: באפי, קוטלת הערפדים) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית פופולרית שזכתה להצלחה רבה ברחבי העולם, כולל בישראל. הסדרה מבוססת באופן כללי על ס

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...