עבור לתוכן

פרסום הפרלמנט ההונגרי אישר חוק שאוסר "קידום הומוסקסואליות אצל קטינים"


Chief

תגובות מומלצות

הפרלמנט ההונגרי העביר היום (שלישי) חקיקה שאוסרת על שיתוף קטינים בכל סוג של מידע שמציג הומוסקסואליות או התאמה מגדרית ומקדם אותן, על אף ביקורת קשה מצד ארגוני זכויות אדם. האסיפה הלאומית של הונגריה אישרה את החוק ברוב של 157 תומכים מול מתנגד אחד. מפלגות האופוזיציה החרימו את ההצבעה במחאה על האפליה נגד להט"בים.

 

למפלגת השלטון פידס של ראש הממשלה ויקטור אורבן יש רוב בפרלמנט, אך גם מחוקקים ממפלגת הימין-הקיצוני יוביק שבאופוזיציה תמכו במהלך. פעילים למען זכויות להט"ב בהונגריה, כמו גם ארגונים בינלאומיים הפנו חצי ביקורת אל עבר החקיקה, והשוו אותה לחקיקה שאושרה ברוסיה ב-2013 שאוסרת על "תעמולה לקידום יחסים מיניים לא מסורתיים" אצל צעירים. פעילים הפגינו בימים האחרונים בבודפשט בניסיון לשכנע את חברי הפרלמנט למנוע את אישורו. 

החקיקה, שהוצגה בשבוע שעבר על ידי מפלגתו של אורבן, מיועדת בעיקרה להילחם בפדופיליה, אך גם כוללת תיקונים שאוסרים ייצוג של כל נטייה מינית שהיא לא הטרוסקסואלית, וכמו גם הפצה של מידע על התאמה מגדרית בתוכניות חינוך בבתי ספר, בסרטים ובפרסומות שמיועדות לכל מי שהם בני 18 ומטה. המהלך שקושר את תיקוני החקיקה לחוק גדול יותר נגד פדופיליה, הקשה על מתנגדיו של אורבן להצביע נגדו. 

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן בכנס בבודפשט, בשבוע שעבר צילום: BERNADETT SZABO/רויטרס

יתרה מכך, מהלך החקיקה קושר בצורה צינית ושגויה פדופיליה עם סוגיות הנוגעות ללהט"בים. בד בבד, החוק מגדיר רשימה של ארגונים שלהם יש אישור להשתתף בתוכניות חינוך מיני בבתי הספר. מתנגדי המהלך טענו כי החקיקה החדשה משמשת ככלי שעלול להיעשות בו שימוש להטריד תושבים בגין נטייתם המינית והזהות המגדרית שלהם. סגן שר החוץ של גרמניה, מיכאל רות, כתב בטוויטר כי ההחלטה של הפרלמנט ההונגרי היא דוגמה נוספת לאפליה כלפי להט"בים בחסות מדינה. "החוק מנוגד לכל תפישת הערכים המשותפים האירופיים שלנו. סולידריות ותמיכה מלאות בלהטב"קים בהונגריה". 

במאי שנה שעברה הצביע הפרלמנט ההונגרי בעד חוק שמבטל את ההכרה בטרנסג׳נדרים וטרנסג׳נדריות. בארגון אמנסטי אינטרנשיונל אמרו כי החקיקה מחזירה את המדינה "בחזרה לתקופות אפלות". החוק שאושר לפני שנה מגדיר מגדר כמין ביולוגי המבוסס על כרומוזומים בעת הלידה. כך, טרסנג׳נדרים וטרנסג׳נדריות לא יוכלו לשנות את מגדרם ואת שמם הפרטי במסמכים רשמיים מטעם המדינה. נישואים גאים אינם מוכרים בחוק בהונגריה ורק זוגות הטרוסקסואלים יכולים לאמץ ילדים כחוק. ממשלתו של אורבן הגדירה מחדש בחוקה את המושג נישואים כברית בין גבר אחד לאישה אחת וגם הגבילה אימוץ על ידי זוגות גאים. 

בשנה הבאה יתקיימו בחירות בהונגריה, ולאחר שנחלו תבוסה קשה בכל שלוש מערכות הבחירות הכלליות מאז 2010, מפלגתו של ראש העיר בודפשט גֶרְגֶיִי קָרַאצ'וֹני ("דיאלוג להונגריה") ושאר קבוצות האופוזיציה מנסות לחבור יחד כדי לסלק את אורבן מלשכת ראש הממשלה. קראצ'וני אמר לאחר אישור החוק כי "ביום מביש זה, מקומה של האופוזיציה היא לא בפרלמנט אלא ברחובות". 

הממונה בפרלמנט האירופי על דיווח בענייני הונגריה, חברת הפרלמנט מטעם מפלגת הירוקים גוונדולין דלבוס-קורפילד, אמרה היום כי "השימוש בהגנה על ילדים כתירוץ לתקוף להטב"קים (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים וקווירים) גורם נזק לכל הילדים בהונגריה". מפלגת השלטון השמרנית בפולין, חוק וצדק (PiS), בעלת בריתה העיקרית של פידס באיחוד האירופי, נקטה עמדות דומות כלפי סוגיות להט"בים. בודפשט וּורשה נמצאות חדשות לבקרים במסלולי התנגשות בסוגיות שונות עם גוש המדינות, בהן סוגיות הקשורות לשלטון החוק ומחלוקות על קידום רפורמות שמרניות. 

אורבן, מנהיג פופוליסט מהימין הקיצוני, עלה מחדש לשלטון בהונגריה ב-2010 ומאז, הוא מקדם את חזונו לכונן בהונגריה "דמוקרטיה לא-ליברלית". באיחוד האירופי מתחו עליו ביקורת בשל התנהלותו האוטוריטרית ועמדתו התקיפה נגד מהגרים וזרים וכלפי רעיון האינטגרציה האירופית בכלל. במהלך השנים הוא הקצין עוד יותר את עמדותיו הנוגעות לסוגיות חברתיות, בהן הרטוריקה כלפי להט"בים. 

מקור

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 0
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

האשכול הזה די ישן, אולי תפתח אשכול חדש במקום להקפיץ את זה?

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...