עבור לתוכן
לאור הביקוש הרב הסייג יוארך לשעה ורבע החל מהסייג הקרוב ×

FRIDAYEVENTS1.png

מורדים בהכחדה: חוקרים הקימו חברה במטרה לשחזר את הממותה הצמרית


Chief

תגובות מומלצות

AAOq6zh.img?h=153&w=270&m=6&q=60&o=f&l=f

בוצה של חוקרים ומדענים הכריזו אתמול (ב') כי הקימו חברה חדשה שמטרתה לשחזר מבחינה גנטית את הממותה הצמרית (Woolly Mammoth), כך דיווח הניו יורק טיימס. מטרת החברה, "קולוסאל" (Colossal), היא להשיב אלפים מהחיה הזו לערבות סיביר, אלפי שנים לאחר שנכחדה. "זוהי אבן דרך משמעותית עבורנו", אמר ג'ורג' צ'רץ, ביולוג מבית הספר לרפואה של הרווארד שבשמונה השנים האחרונות עומד בראש צוות קטן של חוקרים שפיתחו את הכלים להחזרתה של הממותה לחיים. "זה יעשה הבדל מהותי בעולם".

 

החברה קיבלה כבר מימון ראשוני בגובה 15 מיליון דולר ותבצע את המחקר במעבדה של ד"ר צ'רץ, וכן תערוך ניסויים במעבדות נפרדות בבוסטון ובדאלאס. צ'רץ הצליח במקור להשיג מימון של 100 אלף דולר מפיטר ת'יל.

אריונה הייסולי, חוקרת לשעבר במעבדה של ד"ר צ'רץ, תפקח על המאמצים של החברה החדשה לשחזר את הדי.אנ.איי של פיל תוך הוספת גנים עם תכונות של ממותות - כמו שיער סמיך ושומן עבה לשרידות בקור. החוקרים מקווים להפיק עוברים של הפילים הללו, המזכירים ממותות, בתוך שנים ספורות, ובסופו של דבר לייצר אוכלוסייה שלמה שלהן.

 

עם זאת, חוקרים רבים מפקפקים ביכולת של החברה להגשים את המטרה שלה: גם את תצליח לייצר תינוקות של פילים, היא תעמוד בפני שורה של שאלות אתיות קשות, כמו למשל האם זה הומני לייצר חיה שכמעט ולא מכירים את הביולוגיה שלה? או מי יחליט האם ניתן לשחרר אותם ובכך לשנות את המערכת האקולוגית האזורית?

"יש המון בעיות שכולנו ניתקל בהן בהמשך הדרך", הגיבה לעיתון בת' שפירו, מאוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז והמחברת של הספר "כיצד לשבט ממותה". ד"ר צ'רץ מצידו טוען שהשבתן לחיים של הממותות עשויה לסייע לסביבה. המישורים בסיביר ובצפון אמריקה שבהם הממותות נהגו לרעות נהיים חמים יותר ומשחררים פחמן דו חמצני. "באופן היפותטי הממותות יכולות להוות פתרון לבעיה", טען. יתרה מכך, הטענה היא כי הממותת הן ששמרו על השטחים הירוקים באזורים הללו ואף סיפקו דשן באמצעות הגללים שלהן. כיום אקולוגים רוסיים מייבאים ביזון וזנים אחרים כדי לשמר את האדמות בסיביר ולהשיב את הירוק למישורים. ד"ר צ'רץ מאמין שהשבת הממותות תסייע במאמצים בצורה יעילה יותר

מקור

 

 

נערך על-ידי Chief
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

  • Chief שינה את הכותרת ל- מורדים בהכחדה: חוקרים הקימו חברה במטרה לשחזר את הממותה הצמרית
  • תגובות 1
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...