עבור לתוכן

ביקורת: FIFA 22 - חילוף מנצח (ע"י vGames)

Messi

תגובות מומלצות

קרדיט כולו מלא ושייך לשמואל מקונן - עורך ראשי באתר Vgames .

ביקורת: FIFA 22 - חילוף מנצח
תנעלו את הנעליים עם הפקקים ותתחילו להתחמם, כי הנה מגיעה הביקורת שלנו ל-FIFA 22! האם כדאי לכם לשדרג השנה או שהקלישאה נכונה וגם המשחק הזה יהיה פשוט FIFA 21 עם שכבת צבע חדשה?

המשחק החדש בסדרה הוכיח לי את הדבר שכבר ידעתי לפני כן: תחרות מובילה לשיפורים וטובה לצרכן. EA עשתה המון טוב למעריצי כדורגל וסדרת המשחקים עם FIFA 22.
עותק סיקור סופק לנו על ידי עדלי יונייטד, תודה רבה!

עוד שנה, עוד FIFA. אחרי השדרוג הגרפי שקיבל המשחק הקודם בסדרה הודות לגרסת הדור הבא, המשחק השנה לוקח את הכל לשלב הבא עם אנימציות משופרות ושינויים למצבי משחק מוכרים. אבל לא משנה באיזה משחק של FIFA מדובר, השאלה הקבועה היא: "האם שווה לי לקנות את המשחק של השנה הבאה?". אז בתור מישהו שקונה כל שנה מחדש ולרוב מתאכזב כל שנה מחדש, אני רוצה לענות על השאלה הזאת לא רק בשביל הקוראים, אלא גם בשבילי. האם כדאי לכם לעשות את החילוף מ-FIFA 21 ל-FIFA 22? בואו נבדוק.

כדורגל מפותח מקצועית 22
הדבר הראשון שאני חייב לדבר עליו הוא סצנת הפתיחה של FIFA 22. אם אתם שואלים את עצמם למה שאני בכלל אזכיר את משחק הפתיחה שקורה בכל משחק FIFA בשנים האחרונות, אני אעצור אתכם כאן כי זה הרגע הראשון בו FIFA 22 מבשר לנו שדברים לא הולכים להיות אותו הדבר. המשחק נפתח במה שהוא בתכל'ס סצנה סינמטית סיפורית באורך של כרבע שעה, בה הדמות שהשחקן יבחר תפגוש כדורגלננים אגדיים כמו דייוויד בקהאם ותיירי הנרי ותכדרר על הדשא - וברחובות פריז.

28291_137656_0_1633200413.png

המטרה של הסצנה הזאת היא לתת לשחקן להרגיש את השליטה החדשה בסביבה טיפה יותר מבוקרת ולא פשוט לזרוק אותו למשחק אקראי בין בורוסיה דורטמונד למנצ'סטר יונייטד. סצנת הפתיחה של FIFA 22 גם נותנת לנו את הרמיזה לכך שהאוואטר שנבנה במשחק יקבל משמעות גדולה הרבה יותר במשחק הזה. אחרי סצנת הפתיחה (שמסתיימת ביציע הכבוד בסטאד דה פראנס) אנחנו זוכים לצפות/לשחק במשחק הראשון שלנו ב-FIFA 22, ותנו לי לומר לכם משהו: ה-HyperMotion ש-EA התרברבה בו לפני השקת המשחק על קונסולות הדור הבא הוא לא צחוק. האם היא יכלה לשים אותו גם על קונסולות הדור הקודם? לא יודע, אבל הייתי שמח לראות את זה על ה-PC לפחות.

28291_137656_1_1633199606.jpeg

השחקנים רצים בצורה שונה, בועטים ומוסרים אחרת ואפילו מתקלים בצורה שונה לחלוטין ולוקח קצת זמן להתרגל לאנימציות החדשות. כמה מהתרגילים שאני רגיל לעשות עם השחקנים שלי ב-FIFA היו נראים שונה לחלוטין וכשאתה עושה את אותם התרגילים כבר שנים ואז מקבל פתאום אנימציה חדשה וריאליסטית יותר זה דיי מגניב. יצא לי לדבר עם שלומי מערוץ המרתף ביוטיוב וערוץ הגיימינג לגבי המשחק כי הוא זכה לראות ולהתנסות איתו מוקדם ודיי זלזלתי ב-HyperMotion הזה. אני מוכרח לומר שאני מופתע ממנו לטובה - בעיקר בגלל רמת הריאליזם שהוא מוסיף למשחק.

28291_137656_4_1633199606.jpeg

בכלל, זה נראה שבצוות המפתח ב-FIFA למדו משהו משנים שבהם אנשים אומרים שהמשחקיות ב-PES טובה יותר והם אשכרה הורידו טיפה את הקצב של המשחק. לשחקנים עם Pace גבוה עדיין יש חשיבות בכל קבוצה, ברור, אבל השיפורים שהוכנסו ל-AI של ההגנה והשוערים בפרט מתגמל משחק מסירות וסבלנות. הגיימפליי של FIFA 22 מזכיר יותר משחק כדורגל אמיתי בכך שהשחקנים צריכים לדעת איפה לעמוד והשחקן לא יכול להסתמך רק על שחקן שרץ מהר לתוך הרחבה כי מהר מאוד שחקן נוסף יבוא לסגור אותו מהצד השני.

28291_137656_2_1633199606.jpeg

כפי שהזכרתי קודם, גם השוערים הרבה יותר טובים השנה. מצאתי את עצמי מתקשה הרבה יותר בהכנסת כדורים למרכז מבלי שהשוער יצא בצורה נכונה והייתי חייב לכוון את הכדור כמו שצריך ב-Finesse או בהקפצה כדי שהכדור ייכנס לשער. זה לא אומר שהם לא יחטפו פתאום איזה גול דרדלה מ-11 מטר, ממה שראיתי והרגשתי המשחק עדיין מושפע מסקריפטינג לצערנו (המצב בו לפעמים הקוד יחליט שהשחקנים ישחקו פחות טוב או יותר טוב בתלות ביכולת של השחקן). זה לא משהו שאני יכול להוכיח מן הסתם, אבל אני כן יכול לומר שהמצבים האלו הופיעו בתדירות הרבה יותר נמוכה מב-FIFA 20 או FIFA 21.

28291_137656_3_1633199606.jpeg

להמשך הקריאה לחץ כאן ...

קישור לתוכן
  • תגובות 5
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

האשכול הזה די ישן, אולי תפתח אשכול חדש במקום להקפיץ את זה?

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.

• צור חדש...