עבור לתוכן

Be a Star – ביקורת למשחק Lost Judgment


DK

תגובות מומלצות

Be a Star – ביקורת למשחק Lost Judgment 

 

חברת SEGA ממשיכה את סיפורו של עורך הדין שהפך לבלש עם המשחק החדש Lost Judgment

חברת SEGA אולי בעיניי רבים ירדה מגדולתה עם תום קונסולות המשחק שלה, אבל אני חושב שבתור מפיצת משחקים, היא עדיין בין חברות המשחקים הטובות בעולם. בעיקר בגלל מגוון הכותרים המצליחים בבעלותה כמו משחקי Sonic, Yakuza וסדרת המשחקים החדשה בהשראת משחקי היאקוזה Judgment, שממשיכה למשחק הבא בסדרה Lost Judgment. 

Lost-Judgment_20211016114645-scaled.jpg?

במקרה ואינכם מכירים את סיפור הרקע של Judgment, המשחקים עוקבים אחרי טאקאיוקי יאגאמי, עורך דין לשעבר שעזר לרוצח להמלט מגזר הדין אחרי שחשב שהוא חף מפשע, מה שהוביל לרצח נוסף והחלטתו להתפטר מעריכת דין ולהיות בלש פרטי.

ב-Lost Judgment, יאגאמי וסוכנות הבילוש שלו נקראים לעזור לחברים מהעבר שפתחו סוכנות בילוש משלהם וזקוקים לעזרתו כדי לחשוף בעיית בריונות בבית ספר ביוקוהמה, שספג בעיית בריונות רצינית בעבר שהובילה להתאבדות תלמיד. המקרה לראשונה נראה פשוט וקל לפתרון, אבל יאגאמי מגלה מהר מאוד עבר מורכב ואפל יותר במרכז הבעיה שמתחבר לרצח מסתורי שהתבצע בטוקיו. הסיפור מורכב ומלא מסתורין שמצאתי את עצמי מאוד סקרן לאמת מההתחלה ועד הסוף, והפוקוס בבריונות הוא נהדר ומאוד חכם, עם דיבור מרתק על טכניקות התמודדות עם בריונות והמניעים הפסיכולוגים מאחורי זה.

Lost-Judgment_20211016111826-scaled.jpg?

בזמן שזה נראה ש-Lost Judgment תלוי קשות בזה ששיחקתם במשחק הראשון רק לפי השם שלו, מדובר במשחק די מנותק עלילתית מהמשחק הקודם. למעט מספר אזכורים במשחק למקרים מהמשחק הראשון, Lost Judgment עומד בפני עצמו ומתמקד בנושא אחר לגמרי שממשיך לפתח את יאגאמי וחבורתו, ולהיות מהנה ומעניין בו זמנית. ככה שבשונה מסדרת משחקי Yakuza, שפחות התחברתי אליה אישית, העלילה של Lost Judgement יותר נגישה לשחקנים חדשים כמוני.

כמו כן, מצאתי יותר חיבור ל-Lost Judgment מאשר משחקי Yakuza בגלל המשחקיות. בדומה למשחקי היאקוזה, מדובר בעולם חצי פתוח, עם אפשרות לבצע משימות צד מעבר לסיפור המרכזי, מגוון רחב של פעילויות ולהלחם באויבים שונים ברחוב. אבל בשונה ממשחקי Yakuza, במקרה ולא שיחקתם ב-Judgment, יש מספר מכניקות בלשיות נוספות שהמשחק כולל שמצליחות לשבור את החזרתיות, למשל מעקב אחר חשודים, טיפוס על בניינים כדי להכנס לאזורים סגורים, שימוש ברחפן לניטור האזור, התגנבות ושימוש במצב פוקוס כדי לזהות רמזים שיעזרו לכם לפתור תעלומות ולשכנע אנשים איתם תדברו. בנוסף, הרבה ממשימות המשחק ידרשו מכם יותר חשיבה בלשית וחשאיות מאשר משחקי Yakuza, ככה שתרגישו הרבה גיוון בזמן שמירה על הרעיון שאתם בלשים.

Lost-Judgment_20211016113653-scaled.jpg?

מערכת הקרב של המשחק מאוד דומה לשאר המשחקים בסגנון, אבל בשונה מהמשחק הקודם, Judgment, שכלל רק 2 סגנונות קרב, העגורן לקרבות מרובי אויבים והנמר לקרבות אחד על אחד, Lost Judgement כולל סגנון קרב שלישי, הנחש, שיותר מתמקד בפגיעות מדויקות ו-Counters, כמובן שיש לכם את האפשרות להחליף בין הסגנונות בכל רגע. אבל לא משנה איזה סגנון תבחרו, כל האקשן בקרבות מהנה כמו תמיד וזה עדיין כיף בטירוף להטיל אויבים, להשתמש בחפצים, לבצע מכה מוחצת אכזרית ולהכנס למצב סופר עוצמתי שתוכלו להעיף אויבים לצד השני של החדר, עם האופציה לחזק את היכולות וללמוד מהלכים חדשים בעץ היכולות של המשחק.

Lost-Judgment_20211016110540-scaled.jpg?

כמובן שאם שיחקתם באחד מהמשחקים שבסגנון בעבר, אתם יודעים שרוב הבידור מהמשחקים מגיע במה שאפשר לעשות בפעילויות ומשימות הצד, מאשר בסיפור המרכזי והקרב.

יאגאמי יכול לנוע בין הערים של המשחק, להכנס לחנויות לקנות תלבושות שונות (שעוזרות לו להסתנן לאזורים בשביל בלשות), לאכול מאכלים לחיזוק הנתונים שלו, לשחק משחקי וידאו, לרקוד, לשחק בייסבול, לזרוק חצים ואינספור פעילויות מהנות שירוויחו לו נקודות ניסיון לחיזוק היכולות שלו.

Lost-Judgment_20211016121245-scaled.jpg?

משימות הצד הן כמובן שיא הבידור של הסדרה ו-Lost Judgment הוא לא יוצא דופן. עם משימות מהנות ברחבי העיר כמו חיפוש עב"מים, מציאת פריטים אבודים וציד רוחות רפאים אבל חלק משמעותי ממשימות הצד נמצאות בבית הספר עם משימות שנקראות School Stories, בהן תעזרו למועדונים שונים של בית הספר כמו מועדון הריקוד, מועדון הרובוטיקה ומועדון הבלשות להשלים סדרה של משימות- כל מקבץ משימות עם הרבה אפשרויות להתאמה עצמית וגיוון שתרגישו שמדובר במשחק אחר לגמרי בפני עצמו.

כדי להגיע לכל הפעילויות האלו ברחבי העיר תצטרכו להתנייד, אז ב-Lost Judgment יאגאמי גם מקבל סקייטבורד שמאפשר לו לנוע בעיר בצורה קלה יותר ומהירה במקום להיות תלוי בלנוע רגלית או באמצעות מוניות, מה שהופך את הטיול בעיר להרבה יותר מהנה, בעיקר עם האופציה לבצע טריקים על הדרך כדי לשבור את החזרתיות. הסקייטבורד כמובן גם ניתן לשדרוג ואתם תוכלו אפילו להתחרות איתו בפארקים, מה שגם תורם לכיף והגיוון של המשחק.

Lost-Judgment_20211016101721-scaled.jpg?

כמובן שכל המשחק נראה מעולה על ה-PlayStation 5, עם מודלים מפורטים עם אנימציה נהדרת, בעיקר בתווי הפנים של הדמויות, רחובות מוארים ותוססים בחיים ואפקטים נהדרים במהלך כל סצנות קרבות המשחק. כמו כן, המשחק רץ בצורה חלקה ומהירה מאוד על ה-PlayStation 5, עם 0 זמני טעינה במעברים בין האזורים. רק התאכזבתי שלא היה יישום משמעותי לשלט ה-PlayStation 5 והטריגרים האדפטיבים שלו, למעט רטט השלט עם רטט הטלפון של יאגאמי.

מבחינת סאונד המשחק כמובן גם מצליח להדהים עם מוזיקה מעולה לרגעי ההומור ולרגעי המתח, ועם דיבוב מדהים מכל השחקנים ששמחתי מאוד לראות ולשמוע קטעי דיאלוג מלאים מדובבים מאשר רק אלו של הסיפור המרכזי. מה שמראה שאפילו אם Judgment נולדה מסדרת משחקי Yakuza,  היא התבגרה מעבר לסדרה בכיוון רציני יותר, מורכב יותר, מגוון יותר ואפילו מושקע יותר.

Lost-Judgment_20211016100329-scaled.jpg?

סיכום

Lost Judgment מצליח להתעלות בעיניי במספר רמות מעל המשחק הקודם בסדרה ומשחקי Yakuza תודות לקו עלילה מסקרן ומעניין שבמרכזו החשיבות של "בריונות", ביחד עם מכניקות בלשות שידרשו מכם מעט חשיבה, קרבות דינמים ומהנים, והמון פעילויות מגוונות ומהנות ברחבי העיר ובית הספר שתרצו להמשיך לשחק בלי הפסקה רק כדי לחוות את הכל.

גם אם אתם לא מעריצים של משחקי ה-Yakuza, כמו שאני לא כל כך, הייתי מציע לכם לתת למשחקי Judgement וספציפית Lost Judgement החדש, הזדמנות. מדובר במשחק מלא בכיף, הומור, מתח ואקשן שישאיר אתכם צמודים למסך עם חיוך ענק על הפנים.

עותק של Lost Judgment סופק ל-PlayStation 5 על ידי עדלי יונייטד והמשחק זמין ל-PlayStation 4, ה-Xbox One וה-Xbox Series X.

מקור

קישור לתוכן
  • תגובות 1
  • נפתח
  • תגובה אחרונה

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

עם הכי הרבה תגובות

ימים פופולארים

האשכול הזה די ישן, אולי תפתח אשכול חדש במקום להקפיץ את זה?

הצטרף לשיחה

אתה יכול לפרסם תגובה עכשיו להירשם אחר כך. במידה ויש לך משתמש התחבר עכשיו כדי להגיב עם המשתמש שלך.

אורח
הוסף תגובה

×   הטקסט הודבק עם העיצוב שלו.   הדבק את הטקסט ללא העיצוב במקום

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע באופן אוטומטי..   הצג כקישור במקום

×   המידע האחרון שלך שוחזר.   נקה עורך

×   אתה לא יכול להדביק תמונות באופן ישיר. תעלה אותם או שתכניס תמונה מקישור.

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.


×
×
  • צור חדש...