יש לכם כרטיס מסך של NVIDIA? אתם יכולים לצלם וידאו ללא שום תוכנה חיצונית!

צילום מסך בוידאו לבעלי כרטיס מסך NVIDIA

אהלן חבר'ה!
במדריך זה נסביר לחבר'ה כאן שיש להם כרטיס מסך תוצרת נוידיה כיצד לצלם את המסך בוידאו ללא שום שימוש בתוכנה חיצונית.
מי שקנה בשנים האחרונות כרטיס מסך של נוידיה, בוודאי מכיר את הדרך בה נוידיה מעניקה לנו אפשרות להתעדכן בדרייברים חדשים ללא צורך בהורדה ידנית - GeForce Experience
בין היתר התוכנה הזו כוללת גם פיצ'ר שנקרא Shadowplay - כלים לצילום המסך בוידאו, ביצוע סטרימינג לאתרים ברשת ועוד כל מיני אפשרויות.

כל הדבר הזה לא דורש מכם להתקין שום תוכנה חיצונית! תשכחו מFRAPS, BANDICAM ודומיהן - לנוידיה יש את כל הכלים!
כל התהליך מתבצע דרך המקודד וידאו בכרטיס המסך, ככה שאין שום סיכוי לירידה בביצועים עקב אכילת אחוזי מעבד או כל מיני שטויות בסגנון.

אז רגע, יש לי כרטיס מסך של נוידיה, איך אני יודע שאני באמת יכול לצלם את המסך בוידאו?

אלה דרישות המערכת כדי שתוכלו להשתמש בShadowplay:
* כרטיס מסך שולחני מסדרת 600 ומעלה , או במקרה של מחשבים ניידים - GTX660M ומעלה, GTX700 ומעלה
* 4 גיגה ראם לפחות - כל מחשב גיימרים שנקנה בשנתיים האחרונות מגיע עם יותר מכך
* מעבד אינטל מסדרות Core2/Pentium G/Core i3/i5/i7, או AMD מסדרות Athlon2/Phenom/Phenom2/FX/Ryzen. בקיצור זה אמור לעבוד לכם כל עוד אתם לא משחקים מהמחשב של הסבתא שלכם עם הפנטיום 3
* גרסת דרייברים 362.43 לפחות - ניתן לעדכן דרך הGeforce Experience או ידנית מכאן https://www.geforce.com/drivers.
* מערכת הפעלה Windows 7/8.1/10.

יופי, יש לי את כל מה שצריך, איך אני תכל'ס מצלם הכל?

קודם כל נפעיל את המשחק הדרוש - במקרה זה MU אך ניתן לצלם מרוב המשחקים שיצאו בשנים האחרונות ואפילו ישירות משולחן העבודה.

לפני תחילת הצילום יש ללחוץ על צירוף המקשים Alt+Z כדי לפתוח את התפריט הבא:
image.thumb.png.29f4fb7888da659639085e928b72008c.png

שימו לב שיש לנו כאן כמה אפשרויות, האפשרות הימנית ביותר קשורה לסטרימינג, השמאלית ביותר קשורה להגדרת instant replay בו תוכלו לצלם 30 שניות ברגע הלחיצה על מקש מסוים, אך אלה לא מעניינות אותנו במיוחד. האפשרות האמצעית ("Record") תעניין אותנו כיוון שהיא עוסקת בצילום סרטון מהמשחק אל הכונן הקשיח.

ברגע שנלחץ עליה נקבל את התפריט הבא
image.thumb.png.15c3873c54dfd1e338c5fcde41ca983e.png
שם עלינו לבחור בSTART כדי שנוכל להתחיל לצלם.
מהרגע הזה אפשר לסגור את התפריט-על או באמצעות Alt+Z שוב פעם או על ידי האיקס בצד הימני העליון של התפריט ולהמשיך לשחק כרגיל.

ברגע שנרצה לסיים עם ההקלטה נלחץ שוב על Alt+Z ונלך שוב לאפשרות Record רק שהפעם האופציה תשתנה לנו לStop and Saveimage.thumb.png.563ed47a2924e899cd082baf3ddff096.png
וברגע שנלחץ עליה תוך זמן קצר הסרטון יישמר בדיסק הקשיח במחשבכם ותוכלו להשתמש בו (לערוך/להעלות ליוטיוב/לצרוב על DVD ולהראות למשפחה ולחבר'ה/מה שזה לא יהיה)

יופי, עכשיו סיימתי לצלם, איפה לעזאזל הסרטונים שלי שמורים?

בדרך כלל הסרטונים יישמרו (לפי תיקיות) בתיקייה My videos שעל הכונן הראשי בו מותקנת מערכת ההפעלה.
כיוון שמדובר בסרטונים גדולים הייתי ממליץ לשנות את זה לתיקייה אחרת.
ככה גם נבדוק איפה שמרנו את הסרטונים וגם נשנה במידת הצורך:

מהתפריט-על ניגש לאפשרות ההגדרות (מסומנת בסמל של גלגל שיניים)
image.thumb.png.e2c8b25bcf6f450698e147a5b726c9c9.png

שם ייפתח לנו תפריט כזה
image.thumb.png.badc87285b80fe66b2b44c807ea2c8f8.png

נלחץ על האפשרות Recordings שסימנתי כאן בתמונה וייפתח לנו חלון כזה
image.thumb.png.9ad4df4a54daec27b7a96b5efb421de6.png
שם יש לנו אפשרות לערוך 2 נתיבים - נתיב ראשון לשמירת קבצים זמניים ונתיב שני בו נשמרים הסרטונים הסופיים.
מומלץ לא לגעת באפשרות הראשונה אלא רק בשנייה בלבד!
האפשרות השניה נותנת לנו מידע איפה הסרטונים שלנו יישמרו לאחר שנסיים את ההקלטה.
וכמו שאמרתי במידת הצורך תוכלו לשנות גם את התיקייה בה תרצו שהסרטונים יישמרו!
במקרה שלי בחרתי תיקייה על הארד דיסק חדש שהקציתי במיוחד בשביל סרטוני וידאו.

ברגע שמצאנו את התיקייה בה הסרטונים נשמרים - במקרה שלי E:/Videos -ניגש אליה דרך סייר הקבצים של Windows

videosexper.thumb.png.e4b83473925886eca2abbd22f501d325.png

שימו לב שהתוכנה ממיינת לכם את הסרטונים בתיקיות בהתאם לתוכנה/משחק ממנה צילמתם את המסך! במידה וצילמתם ישירות מהדסקטופ, הסרטונים יישמרו בתיקייה Desktop. וכך הלאה בהתאם למשחק שבו צילמנו את הסרטון.
(את הסרטונים שצילמנו מהMU נוכל למצוא בתיקייה Nations משום מה)

הסרטונים נשמרים בפורמט MP4 ז"א שנוכל להעלות אותם ישירות ליוטיוב בלי לערוך או להמיר בשום תוכנה!

טיפ לסיום:
שימו לב שסרטונים שנמשכים מעבר למספר דו ספרתי של דקות יכולים להגיע לכמה עשרות גיגה בייטים, במיוחד אם מצלמים ברזולוציה של 1080P כמו שקורה לנו כאן שאנחנו משחקים על מצב חלון ומצלמים בין היתר את כל מה שקורה סביב המשחק.
במקרה כזה כדאי לצאת מהמשחק, להגדיר בלאנצ'ר שהמשחק ירוץ על מסך מלא, וכך להקטין את גודל הסרטון (בפיקסלים) וכך גם את משקל הסרטון!
וכך במידה ותרצו לצלם רגע נדיר במשחק כמו קרב יוצא דופן או את הניצחון שלכם בסייג' תוכלו לגרום לכך שהצופים יתרכזו אך ורק במשחק ולא במה שזה לא יהיה שאתה מריץ ברקע!

תהנו! :) 

Recommended Comments

עדיין לא נוספו תגובות.

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו